W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.

Palestyna

środa, 09 sierpnia 2017

Rysunki na murze odgradzającym Izrael od Autonomii Palestyńskiej. Getto.

Izraelczycy sukcesywnie zabierają ziemię rodowitym mieszkańcom tych terenów- Palestyńczykom. Odgrodzili się od nich wysokim na dwanaście metrów betonowym murem. Najeżonym drutem kolczastym i kamerami. Bardzo przygnębiający widok.

sobota, 05 sierpnia 2017

Bez kawy mrożonej nie daję rady a na śniadanie - pyszny falafel na rogu. Wszystko jeszcze pozamykane, ino poczta czynna. Pamiątki kupię na powrocie. Potem spacerkiem w dół, na dworzec autobusowy Betlejem i dwoma busikami dotarłam do Hebronu. Miasta, którego stara cześć została wpisana, w tym roku, na listę światowego dziedzictwa UNESCO.


piątek, 04 sierpnia 2017

Walled Off Hotel z granicy w Betlejem, to miejsce, które bardzo polecam odwiedzić. Przed wejściem mapa i lokaj, rodem z epoki kolonialnej. Hotel to własność tajemniczego streetartowego artysty Banksego, jak go przedstawia "z najgorszym na świecie widokiem" z pokoju, na kontrowersyjny mur.


wtorek, 01 sierpnia 2017

Po kolejnej nocy pod gwiazdami, świt z szybkim marszem do Bramy Damasceńskiej. Na szczęście na chwilę ja otworzyli, ale dworzec busików do Betlejem (leżącego po palestyńskiej stronie) nadal zamknięty.


Darmowe liczniki
Instagram