W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.

Izrael

wtorek, 08 sierpnia 2017

Ostatni dzień w Jerozolimie zaczął się dość późno. Było już gorąco i plany zobaczenia dzielnicy ultraortodoksyjnych Żydów, musiałam odłożyć na kolejną wizytę w Izraelu. Skupiłam się na spacerach zacienionymi alejkami starej Jerozolimy.


niedziela, 30 lipca 2017

Noc spędziłam pod gołym niebem, w pokoju było tak gorąco, że nawet pościel patrzyła. Materac, dwa prześcieradła i poduszka, więcej mi do spania nie było konieczne. Chwilę przed świtem obudziły nawoływania mezuina a przyjemny chłód zachęcił do spaceru.


piątek, 28 lipca 2017

Rano pobudka, lotnisko, lot i już jestem w Izraelu. Trzy pytania i dostałam niebieską kartkę z wizą - a kto mnie tak straszył, że nie wpuszczą, że osobista, że kilka godzin przesłuchania? 😀 Po wyjściu z terminala uderzenie gorącego powietrza, jak z suszarki! W tył zwrot, na autobus można czekać w chłodnym.

Darmowe liczniki
Instagram