W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.

Belize

czwartek, 09 października 2014

Nie mam dobrych wspomnień ze stolicy Belize. Nie dość, że wystraszyli mnie sami mieszkańcy, kiedy musiałam szybko ewakuować się z jednego miejsca, to jeszcze taksówkarz oszukał na ładnych kilka zielonych.


niedziela, 10 sierpnia 2014

Na Caye Caulker jest malutkie lotnisko. Przylatują tu kilka razy dziennie samolociki z Belize City i pobliskiej wyspy San Pedro. Teren lotniska nie jest ogrodzony, tabliczki informujące o zakazie spacerów podczas startów i lądowań są takie małe...


sobota, 09 sierpnia 2014

"La isla bonita"- to dzięki tej piosence Madonny wyspa San Pedro stała się sławna i... licznie odwiedzana przez turystów. Mnie także urzekła, przez cudny kolor wody, ferie barw nadmorskich budynków, ciepły wiatr i leniwy rytm życia.


piątek, 08 sierpnia 2014

W Belize City z chicenbusa przesiadłam się od razu na dworcu autobusowym do taksówki grubej Murzynki. Zdążyłam jeszcze kupić tamales, mięsko kurczaka z papką z kukurydzy. Zjadłam je dopiero na plaży, kilka godzin później... wszystko biegiem. Kilkanaście minut i już byłam na łódce, ostatniej, jaka płynęła na Caye Caulker, tego dnia. Prom ponad godzinę płynął wśród koralowych wysp, różnych odcieni wody po czym zawitał do kolorowego mini portu.


czwartek, 07 sierpnia 2014

Pieszo przeszłam do sąsiedniego kraju, jednego z mniejszych na mapie świata. Witamy w Belize! Pierwsze wrażenie.. pochmurno, leje i jestem jedyną bladą twarzą w wiekowym chickenbusie. No i mam niebieskie oczy, nie czerwone. Zdecydowanie nie latynosko wyglądają mieszkańcy Belize, no i język angielski jest w powszechnym użyciu.

Drugie wrażenie.. kierowca i pasażerowie nie są bandziorami, co chcą mnie ubić za zakrętem, są sympatyczni i ciągle się do mnie uśmiechają. Czuję się nie jak w Ameryce Środkowej, ale w jednym z amerykańskich miasteczek, z przeważającą liczbą czarnoskórych mieszkańców.

Darmowe liczniki
Instagram