W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.

Fnlandia

wtorek, 24 grudnia 2013Kiedy byłam dzieckiem, często zastanawiałam się, czy Święty Mikołaj istnieje. Gdy tylko udało mi się wdrapać na jego kolana, zawsze z nadzieją dotykałam puszystej brody. Białe, siwe czy srebrne, zawsze się urywały. Niestety, żaden z Mikołajów mojego dzieciństwa, nie był tym prawdziwym.
Jednym z moich marzeń z dawnych lat, było więc spotkanie się z autentycznym Gwiazdorem. Udało mi się je spełnić jesienią tego roku, podczas wizyty w Finlandii.

środa, 06 listopada 2013

Zupełny traf zaprowadził mnie do pięknego miejsca. Szwendając się po nadmorskim rynku kupiłam sobie wielka papierową torbę zielonego grochu w strąkach. Idąc za ludźmi nie wiem kiedy, znalazłam się na promie, który jak się okazało, miałam dostępny na moim bilecie dwudniowym na komunikacje miejską.

sobota, 28 września 2013

Helsinki, to druga po Reykjaviku (dzięki Reska!) najdalej na północ wysunięta stolica świata. Są bardziej na północ niż przylądek Farewell na Grenlandii, południowa Syberia czy Alaska. Nie spotkamy tu, wbrew temu, na ulicach białych niedźwiedzi, pingwinów czy fok. Helsinki, to elegancka europejska stolica.

Darmowe liczniki
Instagram