W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.

Islandia

poniedziałek, 01 lipca 2013

Najwięcej czasu spędziłam w Reykjaviku nad wodą, spacerując i podziwiając wielkie i małe statki. Przy brzegu stały też dwa statki hvalur do połowu wielorybów, na ich kominach widniały wielkie litery H. Najbardziej podobały mi się wielkie wojskowe krążowniki, które stały niedaleko Harpy.

niedziela, 30 czerwca 2013

Stolicę Islandii, Reykjavik poznałam podczas wieczornych spacerów i całego dnia z moimi polskim znajomym, Irkiem (dzięki za anielską cierpliwość). Niby stolica kraju a można ją obejść w kilka godzin. Polecam widok na miasto z okien dzwonnicy katedry Hallgrimskirkja i spacer portowym nadbrzeżem.

sobota, 29 czerwca 2013

Będąc w Reykjaviku trafiłam na uroczystości z okazji Dnia Marynarza, które zgromadziły w porcie tłumy Islandczyków i turystów. Główne atrakcje święta przygotowane były w starym porcie, gdzie cumowały statki towarowe. Można było popłynąć w rejs po zatoce wielkim statkiem badawczym, zobaczyć pokaz ratownictwa wodnego z udziałem helikoptera czy popływać zwinnym zodiakiem.


piątek, 28 czerwca 2013

Islandia kojarzy się wielu z gorącymi źródłami, wodospadami i gejzerami. Nie sposób ich ominąć podczas pobytu na tej pięknej wyspie. Warto pojechać na tzw. Golden Circle i zobaczyć te najbardziej znane.

poniedziałek, 17 czerwca 2013

Jeśli ktoś zawędruje na południe Islandii, koniecznie niech zatrzyma się przy jeziorze Jökulsárlón i poduma nad majestatem natury w mroźnym wykonaniu. Z jeziora do morza spływają bryły błękitnego lodu, który się oderwał od czoła największego w Europie lodowca Vatnajokull.

czwartek, 13 czerwca 2013

Wiatry rzuciły mnie tym razem na daleką północ. Islandia, to najbardziej wietrzna wyspa, jaką odwiedziłam. Zobaczyłam tam sporo pięknych krajobrazów, co chwilę wpadałam z zdziwienie nad odmiennością tego miejsca i otwierałam szeroko buzię. Jednym z takich miejsc była Błękitna Laguna, czyli geotermalne jeziorko położone na półwyspie Reykjanes niedaleko miejscowości Grindavik.

niedziela, 02 czerwca 2013

Dość wygrzewania się w tropikach! Czas na poznawanie dalekiej północy. Upolowałam kilka miesięcy temu bilety z Londynu do Reykjavíku w dobrej cenie i teraz wyruszyłam na podbój lodowej wyspy. Oprócz poznania okolic stolicy mam zamiar polecieć dalej na północ, do Akureyri. Plany planami, jeśli pogoda dopisz, oczywiście.

Darmowe liczniki
Instagram