W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.

Malediwy

piątek, 15 marca 2013

Będąc w Male, stolicy wyspiarskich Malediwów, odwiedziłam słynny targ rybny. Rybacy z okolicznych stron przypływają tutaj, aby sprzedać swój połów i zaopatrzyć się w potrzebne produkty, których nie mają na swoich wyspach. Na nabrzeżu stoją przenośne stacje benzynowe, obok sterty warzyw i owoce w skrzyniach a w hali przy porcie kwitnie handel rybami. Wszystko barwne, intensywne i pełne zapachów.


czwartek, 14 marca 2013

Maafushi, wyspa w atolu południowym jest aktualnie kolonizowana przez Polaków. Nasz język słychać tam wszędzie. Rodacy są na plaży, w sklepach i restauracjach. Spowodowały to ostatnie promocje linii Emirates, Qatar i dość łatwe dotarcie do wyspy z Male. Za sporo mniejsze, niż oferują biura podróży, pieniądze, można zobaczyć kawałek rajskich Malediwów.


środa, 13 marca 2013

Od czasu Indonezji miałam lęk przed zanurzeniem się pod wodę. Na szczęście będąc na Malediwach ten lęk udało mi się zlikwidować. Pierwszego dnia prawie zawadzałam nosem o piach dna, drugiego pozwałam się falom znosić na głębszą wodę a teraz już "zwiedzam" morskie ogrody na krawędzi spadku w głębię. Cudne kolory tam są, kto to wszystko wymyślił?

wtorek, 12 marca 2013

Pogoda jest piękna. Większość przybywających na Malediwy turystów, skrywa się na wyspach resortowych, na których pobyt kosztuje koszmarne pieniądze. Tam można się kąpać w bikini, pić kolorowe drinki a jedynym zajęciem jest zmienianie pozycji na leżaku przy basenie bez krawędzi.

niedziela, 03 marca 2013

Czy w końcu znalazłam swój raj na ziemi? Pierwsze spojrzenie na Maafushi było jak olśnienie, to piękny zakątek świata. Krystaliczna ciepła jasna woda, o wszystkich odcieniach turkusu, błękitów i granatów. Taka, jak lubię. Biały, oślepiający piasek. No i wreszcie sa zwisające nad plażą palmy. Maafushi, to jedna z ponad tysiąca wysp Malediwów.

Darmowe liczniki
Instagram