W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.

Grecja

środa, 05 kwietnia 2017

Istambuł, Ateny.

Z pięciogodzinnym opóźnieniem doleciałam do Istambułu na lotnisko SAW, czyli to w części azjatyckiej miasta, z długim dojazdem. Musiałam zmienić na drugie lotnisko, IST leżące w części europejskiej. Normalnie przejazd zajmuje do dwóch godzin, mi zajął trzy :-)


środa, 23 listopada 2016

Na maleńką wyspę, słynną wśród turystów, poleciałam wczesną wiosną, przed sezonem. Było cicho, spokojnie, pusto i ... zimno. Santorini będzie mi się kojarzyła z biało- niebieskimi domkami i przenikliwym zimnem. Leniwy pobyt i spacery wysokimi klifami, na których jak jaskółcze gniazda, hotelarze ulepili swoje malutkie pięciogwiazdkowe pensjonaty. Trzeba im przyznać, dopracowane i klimatyczne :)

niedziela, 18 sierpnia 2013

Na Zakintos, jest uznawana za jedną z najpiękniejszych plaż świata, Plaża Wraku. Faktycznie cudowny kolor wody, oślepiająca biel piasku i tajemniczy wrak, klasyfikują ją zasłużenie do wszystkich zachwytów. Osobiście przeszkadzały mi tylko tłumy turystów i brak ciszy na kontemplacje piękna tego zakątka.

sobota, 17 sierpnia 2013

Symbolem greckiej wyspy Zakintos jest żółw. Widać to szczególnie w bogatym żółwiowym asortymencie pamiątek u tutejszych sklepikarzy. Te sympatyczne zwierzęta upodobały sobie plaże wyspy i tu samice składają jaja. Żółwie caretta caretta są jedynymi, które rozmnażają się w Morzu Śródziemnym.

czwartek, 15 sierpnia 2013

Przytkałam się troszkę. Pewnie dlatego, że wypad na tę klimatyczną wyspę bardzo mnie rozluźnił. Lenistwo w czystej postaci udzieliło się na dobre. Całonocne szaleństwa, późne wstawanie, aromatyczne greckie arbuzy i ciepło, słonko, plaża i kochane Psiapsiółki ... dobra, dobra, wracam już do rzeczywistości ;)

czwartek, 04 lipca 2013

Na Grecką wyspę Zakintos wracam po kilkunastu latach od pierwszej wizyty. Wtedy odwiedziłam ją przy okazji wczasów w Grecji, teraz lecę na wieczory z psiapsiółkami, smażenie się na słonku i sprawdzenie jakości piasku na jednej z najładniejszych plaż świata - Plaży Wraku.


Darmowe liczniki
Instagram