W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.

Chile

czwartek, 04 kwietnia 2013

Pierwszym z odwiedzonych miast, które mają w swojej nazwie Santiago było to na Kubie, drugim Santiago de Chile. Miasta łączy nie tylko strona świata i język, jakim posługują się mieszkańcy. Oba są prawdziwymi perłami architektury kolonialnej z licznymi zabytkami.

piątek, 29 marca 2013

No i czas na powroty do zimnej Polski. Jednak coś mnie zebrało na wspominki zupełnie innego kierunku... Niedaleko Hanga Roa jest kolorowy cmentarz. Położony nad stromym brzegiem oceanu, gdzie w oddali widać łodzie a z drugiej strony zerkają smutne moai. Odwiedzający ani na chwilę nie zapomina, że jest na Wyspie Wielkanocnej.


niedziela, 13 stycznia 2013Daleko, na samym końcu świata leży mała wyspa. Znalezienie jej na mapie jest trudne, tak samo jak i dotarcie. Wyspa Wielkanocna, to najbardziej samotny skrawek lądu, na którym byłam. Wietrzna i prawdziwie odosobniona.


Darmowe liczniki
Instagram