W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.

Włochy

piątek, 01 marca 2013

Tak się ostatnio złożyło, że zaczynałam lub kończyłam swoją podróż w Rzymie. Przy ostatniej wymianie krajów udało mi się być w wiecznym mieście aż kilka dni. Słonko i piękna pogoda zachęcała do spacerów. Odświeżyłam sobie stare wspomnienia.


niedziela, 20 stycznia 2013

W Wenecji byłam kilka razy, ostatnio z piętnaście lat temu. Po tylu latach stwierdzam, że mało się tu zmieniło. No może, jest więcej ulicznych straganów z bylejakością a mniej turystów. Zdążyli już odnowić fasadę Pałacu Dożów i Bazyliki św. Marka i zacząć renowację lewej strony Placu św. Marka.


środa, 09 stycznia 2013

Tanie podróżowanie lotnicze daje też dobre możliwości do poznawania innych zagranicznych środków transportu. Konieczność dojechania do Wenecji skłoniła mnie do zerknięcia na włoską kolej i jej ofertę. To fajny przewoźnik, szybki i oferujący bilety w rozsądnej cenie.


Darmowe liczniki
Instagram