W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.
Blog > Komentarze do wpisu

Palestyna. Wyjątkowy Hotel Walled Off

Walled Off Hotel z granicy w Betlejem, to miejsce, które bardzo polecam odwiedzić. Przed wejściem mapa i lokaj, rodem z epoki kolonialnej. Hotel to własność tajemniczego streetartowego artysty Banksego, jak go przedstawia "z najgorszym na świecie widokiem" z pokoju, na kontrowersyjny mur.


Hotel o dziesięciu pokojach, gdzie do ceny samego pokoju doliczają tysiąc dolarów kaucji. I to za kilkanaście minut promieni słonecznych, które wpadają dziennie przez hotelowe okno z dołującym widokiem. Wystrój kolonialny, elegancki, ale nawiązujący do muru dzielącego Izrael z Palestyną. Hotel od muru dzielą tylko trzy metry wąskiej uliczki.

Nad recepcją galeria prac współczesnych artystów Palestyńskich. Na dole jest małe muzeum z rekwizytami i pokazami multimedialnymi ( wstęp 15 szekli). Mocny przekaz filmów, wyszłam wstrząśnięta barbarzyństwem. Sądzę, że większość zbrodni została ukryta przed światem za tymi 12 metrami betonu zwieńczonego żyletkowym drutem kolczastym i setkami kamer.

W kawiarni na ścianach oryginalne prace Banksego, jednak obsługa właściciela na oczy nie widziała. To swoisty protest, kij w mrowisko z odrobiną czarnego humoru że strony brytyjskiego artysty. Goście, to głównie ekipy reporterów i dziennikarze a miejsce to, zanim w marcu otworzyło swoje drzwi, było już kultowe.

Po części z powodu bliskości muru...

Krótki filmik 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 piątek, 04 sierpnia 2017, dopacanowa

Polecane wpisy

  • Ukraińskie Morze Martwe

    W Syhocie Marmarowskim pospacerowałam deptakiem, wypiłam kawę mrożoną, odwiedziłam pocztę i pojechałam na granicę. Tam ciśnienie mi się podniosło, kiedy po wyjś

  • Wiejskie życie rumuńskiej wsi w Săpânţa

    Săpânţa jest bardzo popularnym miejscem turystycznym i znalezienie taniego noclegu nie jest łatwe. Po nocy przy cmentarzu przeniosłam się w pobliże monasteru Să

  • Palestyna. Mur getta

    Rysunki na murze odgradzającym Izrael od Autonomii Palestyńskiej. Getto. Izraelczycy sukcesywnie zabierają ziemię rodowitym mieszkańcom tych terenów- Palestyńcz

Darmowe liczniki
Instagram