W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.
Blog > Komentarze do wpisu

Palestyna. Mur getta

Rysunki na murze odgradzającym Izrael od Autonomii Palestyńskiej. Getto.

Izraelczycy sukcesywnie zabierają ziemię rodowitym mieszkańcom tych terenów- Palestyńczykom. Odgrodzili się od nich wysokim na dwanaście metrów betonowym murem. Najeżonym drutem kolczastym i kamerami. Bardzo przygnębiający widok.


Palestyńczycy po swojej stronie malują. Będąc w Betlejem można zobaczyć bardzo trafne i ciekawe rysunki. Są polskie akcenty. Najciekawsze malowidła przy kultowym hotelu Walled Off.

Jest też tam kilka dzieł słynnego Banksego. Pacyfistyczna wymowa jego prac na murze oddzielającym palestyńskie Betlejem i terytoria izraelskie. Za kilka szekli można taksówką zobaczyć najbardziej znane jego prace.

Polecam jednak powolny spacer wzdłuż murów.

Mury zbudowano na palestyńskich wzgórzach w 2002 roku. Mają chronić przed atakami terrorystycznymi przeprowadzanymi z terenów Palestyny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


środa, 09 sierpnia 2017, dopacanowa

Polecane wpisy

  • Nowy zabytek na liście UNESCO. Hebron

    Bez kawy mrożonej nie daję rady a na śniadanie - pyszny falafel na rogu. Wszystko jeszcze pozamykane, ino poczta czynna. Pamiątki kupię na powrocie. Potem space

  • Palestyna. Wyjątkowy Hotel Walled Off

    Walled Off Hotel z granicy w Betlejem, to miejsce, które bardzo polecam odwiedzić. Przed wejściem mapa i lokaj, rodem z epoki kolonialnej. Hotel to własność taj

  • Palestyna. W Betlejem

    Po kolejnej nocy pod gwiazdami, świt z szybkim marszem do Bramy Damasceńskiej. Na szczęście na chwilę ja otworzyli, ale dworzec busików do Betlejem (leżącego po

Komentarze
2017/08/19 21:17:15
Niezwykły blog, dodałam do ulubionych :) Pozdrawiam i zapraszam do siebie.
-
2018/03/21 19:06:07
Bardzo przygnębiające niestety.
-
2018/04/10 10:40:08
To chyba nie pod turystów :)
Darmowe liczniki
Instagram