W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.
Blog > Komentarze do wpisu

Nowy zabytek na liście UNESCO. Hebron

Bez kawy mrożonej nie daję rady a na śniadanie - pyszny falafel na rogu. Wszystko jeszcze pozamykane, ino poczta czynna. Pamiątki kupię na powrocie. Potem spacerkiem w dół, na dworzec autobusowy Betlejem i dwoma busikami dotarłam do Hebronu. Miasta, którego stara cześć została wpisana, w tym roku, na listę światowego dziedzictwa UNESCO.


Upał okrutny nawet w cieniu murów. Starówka trochę zaniedbana jeszcze, miejmy nadzieję, że po wpisie na listę UNESCO znajdą się pieniądze na jej odrestaurowanie.

Na rogach siedzą starsi panowie, z uśmiechem pozdrawiając tak nielicznych turystów. Dzieciaki chętnie pokazują, jak dość do meczetu. Bramki na wejściu, w środku dyżurne dla turystek, niebieskie nakrycia.

Szybka wizyta w meczecie Al Ibrahimi Mosque, który blado wypada przy irańskich pięknościach. Powrót przez targowisko z mydłem i chińskim badziewiem. Okolica słynie z uprawy winorośli, więc trzeba było skosztować tych owoców- słodkie i bardzo smaczne, to przyznaję.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


sobota, 05 sierpnia 2017, dopacanowa

Polecane wpisy

  • Ukraińskie Morze Martwe

    W Syhocie Marmarowskim pospacerowałam deptakiem, wypiłam kawę mrożoną, odwiedziłam pocztę i pojechałam na granicę. Tam ciśnienie mi się podniosło, kiedy po wyjś

  • Palestyna. Mur getta

    Rysunki na murze odgradzającym Izrael od Autonomii Palestyńskiej. Getto. Izraelczycy sukcesywnie zabierają ziemię rodowitym mieszkańcom tych terenów- Palestyńcz

  • Palestyna. W Betlejem

    Po kolejnej nocy pod gwiazdami, świt z szybkim marszem do Bramy Damasceńskiej. Na szczęście na chwilę ja otworzyli, ale dworzec busików do Betlejem (leżącego po

Darmowe liczniki
Instagram