W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.
Blog > Komentarze do wpisu

Z widokiem na Mt.Everest

Nagarkot. Takie zamglone te Himalaje :-) po dniu spędzonym w hotelowym łóżku i w objęciach sedesu wyrwałam się od razu na hardcorową podróż busami do Nagarkot. Najpierw na dworzec Ratna, potem autobusem do Bhatapur.


 

 

Tam zanim znalazłam miejsce, z którego odjeżdżają autobusy do Nagarkot, minęło dobre pół godziny. Potem szalona jazda autobusem wypełnionym łącznie z oknami i zwisającymi z drzwi, ludźmi. Po górskich serpentynach, drogą na metr szeroką, pełną dziur, wybojów i kamieni.

Momentami bałam się, że autobusik przewrócili się jak auto Freda Flinstona z Jaskiniowców.

Żołądek na szczęście miałam pusty, ale i tak tańczył lambadę. Wsiadali i wysiadali, z workami zboża, tobołkami i kurami w koszach. Większe pakunki wiązali na dachu, autobus był wysoki, bo chyba nawet lodówka nade mną jechała ;-)

Po trzech godzinach dotarłam na miejsce, spacer pod górę i są, majestatyczne Himalaje. Schowane od dołu we mgle a od góry otulinie białymi chmurami.

Siedzę teraz w wiejskiej jadłodajni z widokiem na ich ośnieżone szczyty, które coraz bardziej się odkrywają. Obok muzyka, wesele, wszyscy odświętnie ubrani, kobiety w czerwonych, mocno zdobionych złotymi elementami, sari.

Aż nie chce się wracać...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


środa, 08 marca 2017, dopacanowa

Polecane wpisy

  • Ukraińskie Morze Martwe

    W Syhocie Marmarowskim pospacerowałam deptakiem, wypiłam kawę mrożoną, odwiedziłam pocztę i pojechałam na granicę. Tam ciśnienie mi się podniosło, kiedy po wyjś

  • Wiejskie życie rumuńskiej wsi w Săpânţa

    Săpânţa jest bardzo popularnym miejscem turystycznym i znalezienie taniego noclegu nie jest łatwe. Po nocy przy cmentarzu przeniosłam się w pobliże monasteru Să

  • Pierwsze wrażenie jest ważne. Nepal

    Nepal! Bardzo pozytywne pierwsze wrażenie. Czysto w porównaniu z Indiami. Fakt, ulice mają w opłakanym stanie w tym Katmandu, ale to wina ostatniego trzęsienia

Darmowe liczniki
Instagram