W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.
Blog > Komentarze do wpisu

Kąpiele błotne. Jordania

Po wizycie w Iraku potrzebowałam chwili wytchnienia. Przemyśleń i spokoju, najlepiej w cieple i nad wodą. Okazja ku temu była nad Morzem Martwym, które wprawdzie nie zachęcało cenami nielicznych hoteli nad brzegiem, ale kusiło odpoczynkiem po podróży.

Zdecydowałam się na znaną mi sieć IHG i hotel Holiday Inn Resort Dead Sea. Wybór okazał się trafiony! Bezpłatny dostęp do plaży z błotem, kilka basenów, eleganckie wnętrza, duży pokój, sympatyczna obsługa. Dwa dni pełnego relaksu.

 

Rano nad morze, leżaczek, nacieranie się błotem ustawionym w misach na plaży. Kilkanaście minut do wyschnięcia i siup do śliskiej i ciężkiej wody Morza Martwego. Unosi się człowiek jak korek na powierzchni. Można czytać książkę leżąc w wodzie. Uważać trzeba tylko, aby woda nie dostała się do oczu- jest bardzo słona ;)

Podobno takie błotne kąpiele i późniejsze moczenie się w tej słonej wodzie dobrze wpływają na cerę, więc taplałam się w błotku jak dzieciak ;)

Potem droga na pustynię wzdłuż brzegów nieprzyjaznego dla ludzi Morza Martwego. Piękne widoki. Kompletne pustkowie, tylko słona woda, piasek i góry- mocno nieprzyjazne dla człowieka otoczenie. Za to cieszące oko kolorami i kształtami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 sobota, 03 grudnia 2016, dopacanowa

Polecane wpisy

  • Czerwone miasto ukryte w górach. Jordania

    Najwięcej turystów podczas wizyty w Jordanii przyjeżdża do Petry, skalnego miasta ukrytego w czerwonych górach. Nawet długa droga do skalnego miasta nie odstras

  • Na herbatce u Beduinów. Jordania

    Na pustynię Wadi Run dotarłam ciemną nocą, niestety drogi jordańskie są czasami dość kiepskie a i po drodze za ciekawe obrazki do zdjęć ;-) Auto zostało gdzieś

  • Jordańskie ciemnookie ciastka

    Faceci w Jordanii dzielą się na trzy grupy. Pierwsza ma zadanie wyciągnąć od turystki jak najwięcej kasy. Druga liczy na seks. Trzecia, to Beduini, żyjący z dal

Komentarze
2016/12/05 13:09:12
Podobno te kąpiele są szalenie zdrowe :)
Darmowe liczniki
Instagram