W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.
Blog > Komentarze do wpisu

Najpiękniejszy meczet. Iran

Wizyta w meczecie Nasir ol Molk w Shiraz była dla mnie celem podróży do Iranu. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam zdjęcia z tego miejsca, wiedziałam, że muszę go zobaczyć na własne oczy. Kolorowe światło porannego słońca, wpadające przez witraże okien modlitewnej sali.


Perskie dywany we wszystkich kolorach tęczy. Wspaniałe zdobienia sufitu. Atmosfera, obecność Boga, zachwyt nad kunsztem i pomysłem architektów. To wszystko było we mnie w ciągu tych kilku godzin, spędzonych w magicznym wnętrzu meczetu Nasir ol Molk w Shiraz.

Magia jest w środku, wcześnie rano, kiedy słońce jest jeszcze nisko. Wtedy można w samotności obserwować ten spektakl kolorów, cieni i kształtów. Po godz. 9 zaczynają pojawiać się pierwsi odwiedzający, robi się gwar i atmosfera ucieka.

Meczet z zewnątrz wcale nie wygląda na taki skarb, typowy irański meczet. W kasie przy wejściu jest ciekawy portier, którego budkę zdobią pocztówki z całego świata. Jeśli tam się wybieracie, zabierzcie widokówkę ze swojego miasta, będzie miał do kolekcji :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


piątek, 18 listopada 2016, dopacanowa

Polecane wpisy

  • Lukrowane góry na granicy z Irakiem

    Niestety, co dobre, kiedyś się kończy. Kiedy wyjeżdżałam z Esfahanu padał deszcz, banalnie, ja też jak zwykle. Po wyjeździe z miasta huk, zachwianie kursu szybk

  • Nad Morze Kaspijskie. Iran

    Dwadzieścia godzin w Baku na lotnisku w strefie tranzytowej zlecialo bardzo szybko. Wyspałam się, odpoczęłam i leniwie spędziłam czas. Lot do Teheranu trwał tyl

  • Miasto z piasku. Iran

    Yazd było pierwszym miastem, w którym mogłam się rozejrzeć. Dotarłam tu po blisko dziesięciogodzinnej podróży pociągiem z Teheranu. Zatrzymałam się w kultowym S

Darmowe liczniki
Instagram