W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.
Blog > Komentarze do wpisu

Czerwone miasto ukryte w górach. Jordania

Najwięcej turystów podczas wizyty w Jordanii przyjeżdża do Petry, skalnego miasta ukrytego w czerwonych górach.

Nawet długa droga do skalnego miasta nie odstrasza. Odstraszają za to bardzo nachalni wozacy i poganiacze wielbłądów, którzy co krok oferują swoje usługi. Odstrasza też cena biletu, polecam wykupienie tzw.Jordan pass (zawarta jest też wiza do Jordanii).

Idąc ścieżką wśród czerwonych skał ciężko przejść nie będąc zaczepianym przez woźniców i poganiaczy osiołków. To zdecydowanie psuło mi odbiór tego mistycznego miejsca.

Tłumy turystów jakoś wkomponowały się w skalne miasto. Zresztą jest ono tak rozległe, że każdy znajdzie swój cichy zakamarek. Mnie wystarczyła kontemplacja przed najsłynniejszym widokiem.

Pokusiłam się też na wizytę w nocy, kupując za 25 usd bilet na wejście nocne- Petra by night. Oświetlona lampionami cała, blisko 2 km droga do ruin, nie wynagrodziła niestety lichości widowiska. Składało się nań kilka melodii zagranych na tradycyjnych beduińskich instrumentach i parę słów o historii tego miasta.

 

Generalnie Petra nie skradła mojego serca.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

poniedziałek, 14 listopada 2016, dopacanowa

Polecane wpisy

  • Ukraińskie Morze Martwe

    W Syhocie Marmarowskim pospacerowałam deptakiem, wypiłam kawę mrożoną, odwiedziłam pocztę i pojechałam na granicę. Tam ciśnienie mi się podniosło, kiedy po wyjś

  • Kąpiele błotne. Jordania

    Po wizycie w Iraku potrzebowałam chwili wytchnienia. Przemyśleń i spokoju, najlepiej w cieple i nad wodą. Okazja ku temu była nad Morzem Martwym, które wprawdzi

  • Jordańskie ciemnookie ciastka

    Faceci w Jordanii dzielą się na trzy grupy. Pierwsza ma zadanie wyciągnąć od turystki jak najwięcej kasy. Druga liczy na seks. Trzecia, to Beduini, żyjący z dal

Darmowe liczniki
Instagram