W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.
Blog > Komentarze do wpisu

Nad brzegiem oceanu. Zanzibar

Wyniosłam się z ponurego hoteliku, gdzie rano znalazłam na torbie w mojej chatce tarantulę w kokonie. Teraz mam pokoik z liści kokosowych nad barem w wiosce Paje. Okienko wychodzi na ocean, który dwa razy dziennie pojawia się wraz z przypływem u drewnianych schodów - żerdzi.

W nocy tak głośno szumi, że sen może być jeden- woda, woda, woda... A woda ma tu niesamowite kolory. Błękity, zielenie i turkusy, w zależności od pory dnia.

Wczorajszy dzień spędziłam z poławiaczami ośmiornic, kalmarów i barakud. Odpływ odsłania kolonie jeżowców i korali. Poławiacze przez kilka godzin chodzą po płyciznach dziobiąc w zagłębieniach. Metalowym hakiem wyciągają broniącą się wszystkimi mackami ośmiornicę, nadgryzają jej głowę i wkładają do worka na plecach. Następna mielizna i kolejna ośmiornica. Za kilogram dostają potem u handlarza 5 tys.szylingów, czyli ok.10 zł.

Kobiety albo siedzą w wodzie uprawiając swoje poletka alg, albo skrobią piasek na plaży w poszukiwaniu malutkich małży. Z oceanu żyją tu prawie wszyscy. Nawet psy żywią się znalezionym resztkami małży.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 '

 

 

 

 

 

środa, 19 października 2016, dopacanowa

Polecane wpisy

  • Piękności z Zanzibaru

    Kobiety mieszkające na Zanzibarze są piękne. Mają kształtne głowy, ładne buzie i dumną, wyprostowaną postawę ciała. Ubierają się najczęściej w kolorowe chusty,

  • Dom żółwi. Zanzibar

    Niewielka wyspa Prison Island leży kilka kilometrów od Zanzibaru. Można na nią dopłynąć szybką łodzią motorową. Na wyspie jest dużo żółwi, niektóre stare jak św

  • Małpeczka z Jozani. Zanzibar

    Ta historia niestety nie będzie miała szczęśliwego zakończenia. Czasami tak jest w życiu, że mimo naszych starań, los ma inne plany, ale po kolei... Siedząc w

Darmowe liczniki
Instagram