W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.
Blog > Komentarze do wpisu

Maluchy z Paje. Zanzibar

Mając wolne popołudnia włóczyłam się po pobliskiej wiosce. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się pomarańczowowłosej, która robi zakupy w ich sklepiku. Najpierw nieśmiało i lękiem, po kilku dniach aż za śmiało towarzyszyły w spacerach. Starsze dzieci niestety ciężko pracują.

Nie mają tu lekkiego życia. Te starsze, zaledwie kilkuletnie, muszą opiekować się najmłodszymi. Organizować im czas, zabawy. A zabawki są prowizoryczne, kółko od roweru, patyk, muszle, wszystko, to, czym można zainteresować dziecko.

To je różni od dzieci w Europie. Łączą słodycze, za którymi większość dzieci przepada. I to właśnie słodycze mogą przełamać pierwsze lody :)

Poza Paje, gdzie mieszkałam, odwiedziłam okoliczne wioski, kilka szkół. Uczniowie noszą mundurki, dziewczęta i chłopcy uczą się osobno. Panuje tam żelazna dyscyplina, nauczyciel z długą rózgą bez obiekcji wymierza sprawiedliwość. Przykre zajście w jednej ze szkół, gdzie próbowałam zrobić zdjęcia, ukarane zostały razami surowego nauczyciela tylko uczennice.

Wycofałam się prędko, by nie inicjować następnych kar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

czwartek, 20 października 2016, dopacanowa

Polecane wpisy

  • Piękności z Zanzibaru

    Kobiety mieszkające na Zanzibarze są piękne. Mają kształtne głowy, ładne buzie i dumną, wyprostowaną postawę ciała. Ubierają się najczęściej w kolorowe chusty,

  • Dom żółwi. Zanzibar

    Niewielka wyspa Prison Island leży kilka kilometrów od Zanzibaru. Można na nią dopłynąć szybką łodzią motorową. Na wyspie jest dużo żółwi, niektóre stare jak św

  • Mokra robota. Zanzibar

    Kolorowe kobiety wraz z odpływem idą na swoje poletka alg. Nie lubią zdjęć, ale można posiedzieć i obserwować do woli ich pracę w tym upale. Dziś pomagałam jedn

Darmowe liczniki
Instagram