W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.
Blog > Komentarze do wpisu

Karnawał wśród weneckich kanałów

Kto nie widział karnawału w Wenecji, niech żałuje! To prawdziwa uczta dla oczu i duszy. Te kolory, mnogość kształtów i fasonów karnawałowych strojów oszałamia przybysza. W czasie karnawału zamaskowane postacie można spotkać w każdym zakątku i uliczce Wenecji. Niestety, jest też mnóstwo turystów, fotografów i... złodziejaszków oraz dużo wyższe ceny noclegów.


Jednak wenecki karnawał warto zobaczyć!

Tradycję przebierania się w kostiumy są prawie tak stare jak weneckie kanały. Mówi się, że tradycja karnawału w Wenecji pojawiła się już w XI wieku.

 

Najsłynniejsze i najbardziej huczne obchody miały jednak miejsce w epoce renesansu.

 


Także w czasach współczesnych weneckie imprezy karnawałowe słyną z przepychu i dostojności. Miejsca na balach trzeba rezerwować nawet kilka lat wcześniej a ceny zdecydowanie nie na kieszeń przeciętnego zjadacza chleba. Każdego roku wybierane jest motto przewodnie zabawy.

 

 


Także sam strój karnawałowy nie jest tani. Przebierańcy dbają o najmniejsze szczegóły, takie jak rękawiczki, biżuterią czy wachlarze. Najwięcej uwagi przyciągają słynne weneckie maski.

 


Maska na twarzy zapewnia więc anonimowość i nietykalność. Kwestię tę regulują nawet przepisy prawa, które mówią o surowych karach dla osób łamiących nietykalność karnawałowych przebierańców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


sobota, 06 lutego 2016, dopacanowa

Polecane wpisy

  • Ukraińskie Morze Martwe

    W Syhocie Marmarowskim pospacerowałam deptakiem, wypiłam kawę mrożoną, odwiedziłam pocztę i pojechałam na granicę. Tam ciśnienie mi się podniosło, kiedy po wyjś

  • Wiejskie życie rumuńskiej wsi w Săpânţa

    Săpânţa jest bardzo popularnym miejscem turystycznym i znalezienie taniego noclegu nie jest łatwe. Po nocy przy cmentarzu przeniosłam się w pobliże monasteru Să

  • Wesołe cmentarze w Sapanta

    Wkoło cmentarza w Săpânţa-Peri rozstawione są liczne kramy z pamiątkami. To dla licznych turystów, którzy odwiedzają wesoły cmentarz. Kiedy byłam tam w południe

Komentarze
2016/02/06 21:06:23
piekne zdjecia
-
2016/02/07 20:34:34
Ależ to był fajny wyjazd. Trzeba to kiedyś powtórzyć :)
-
2016/02/07 21:02:13
Tak, milo, ze na wariackich papierach :) to nic, ze stracilam zeba i wracalam jak ostatni menel ;)
-
Gość: kubariusz, *.zdnet.com.pl
2016/02/24 14:49:29
a czy rzeczywistość nie wygląda przypadkiem tak jak na jednym ze zdjęć - chmara fotografów wokół kilku przebierańców?

pozdrawiam
-
2016/05/25 11:54:57
Bardzo oryginalne i kolorowe stroje mają, fajnie się prezentują.
Darmowe liczniki
Instagram