W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.
Blog > Komentarze do wpisu

Mali pasterze. Afganistan

Jednego dnia spotkałam nad ranem na rozległej łące bez trawy, trójkę chłopców. W zimowych czapkach, przewiązanej parcianym sznurkiem kurtce i przewieszonej przez ramię starej torbie. Ranki były chłodne, jeden z nich chyba był chory, bo często kasłał.

 

Chłopcy pilnowali stada owiec i kóz, które z zaciekawieniem przyglądało się obcinaniu wełny u jednej z nich. Ta związana i spokojna leżała między nogami najstarszego z chłopaków. Drugi, wielkimi nożycami wprawnie obcinał jej futro przy samej skórze.
Młodzi pasterze byli zaskoczeni widokiem kobiety w czarnym czadorze, która z każdej strony robi im zdjęcia. Nie wiedzieli jak mają się zachować. Cukierki i butelka coli pozwoliły nam nawiązać lepszy kontakt. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


czwartek, 06 sierpnia 2015, dopacanowa

Polecane wpisy

  • Ukraińskie Morze Martwe

    W Syhocie Marmarowskim pospacerowałam deptakiem, wypiłam kawę mrożoną, odwiedziłam pocztę i pojechałam na granicę. Tam ciśnienie mi się podniosło, kiedy po wyjś

  • Szklane piekło

    Włócząc się po wieczornym Heracie z zaprzyjaźnionymi fotografami trafiłam do lepianki przy starym minarecie, gdzie w prowizorycznych warunkach wytwarzano piękne

  • Na ulicy w Heracie. Afganistan

    Do Afganistanu ciągnęło mnie jak ćmę do ognia. Bałam się, bo przecież wojna, ale bardzo chciałam zobaczyć starożytną krainę Persów i na własne oczy przekonac si

Komentarze
2015/08/14 11:21:13
co by nie pisać to ciężkie mają tam ludzie życie
-
2015/08/18 16:39:47
Nie no, wręcz kocham czytac te Twoje wpisy :) Sa swietne, jedne z najlepszych jakie zdarzyło mi się czytac w polskiej sieci, serio :) Nie przesadzam, jestes mistrzem :) Naprawde, polecam Cię kazdemu znajomemu, który pyta się mnie o jakieś ciekawe rzeczy do czytania w sieci :) Z niecierpliwoscia czekam na kolejny wpis :)
-
2015/08/23 12:57:19
Heej :) Twojego bloga czytam i sledze wzglednie od niedawna, jednak szczerze muszę Ci już teraz przyznac, ze masz talent, czytajac na początku Twoje najnowsze, czyli najbardziej aktualne wpisy, zapragnalem poznac Twoja blogowa przeszlosc i przeczytac te archiwalne, nie wiem ile czasu mi zajmie zapoznanie się z caloscia, ale na pewno tego dokonam :)
-
2015/08/24 18:32:32
Hej :) Chcialbym Ci powiedziec, nie wiem czy już ktos Ci to pisal, ale naprawdę masz duzy talent do pisania, zdarza się to bardzo rzadko, tak więc powinno być to dla Ciebie wielkim powodem do dumy :) Mam nadzieje, ze jeszcze dlugo dane mi będzie czytac Twoje wpisy, ponieważ naprawdę jest to kawal dobrej lektury.
-
2015/08/28 15:09:19
podziwiam odwagę, rochę niebezpieczne to rejony, ale ciekawe rzeczy piszesz...
-
2015/09/08 15:24:32
Już od najmłodszych lat są uczeni do zajęcia, które będzie stanowić ich całe życie. W naszym społeczeństwie jest to niecodzienne zjawisko.
Darmowe liczniki
Instagram