W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.
Blog > Komentarze do wpisu

Na ulicy w Heracie. Afganistan

Do Afganistanu ciągnęło mnie jak ćmę do ognia. Bałam się, bo przecież wojna, ale bardzo chciałam zobaczyć starożytną krainę Persów i na własne oczy przekonac się, że mimo wojny, ludzie tak żyją w miarę normalnie. Krótki pobyt w Prowincji Herat utkwił mi w pamięci w postaci czerwonych maków na łąkach, wspaniałego światła do zdjęć, artystycznych uniesień i przyjaźnie nastawionych ludzi.

Wprawdzie na każdym kroku było wojsko, żołnierze w kamizelkach kuloodpornych i groźnie straszące zasieki, ale życie zwykłych ludzi toczy się mimo wojny. To właśnie chciałam zobaczyć na własne oczy- życie w ogarniętym wojną Afganistanie.

 

Na pozór panuje tam chaos, ale po kilku godzinach obserwacji miejskiego życia widać, że wszystko ma tu swoje miejsce. Są sklepy, warsztaty, piekarnie i zakłady krawieckie. Kobiety w niebieskich burkach robią codzienne zakupy na straganach z warzywami i owocami. Mężczyźni prowadzą swoje męskie pogawędki w cieniu pachnących krzewów różanych.Dzieciaki chcą się mi sprzedać jakieś kubki, pudełka i szczotki do butów.

Ludzie starają się normalnie żyć.

 

Nie mam problemów ze zrobieniem zdjęć, uśmiech i skinienie głowy są uniwersalnym językiem. Nie czuję żadnej wrogości, nawet od żołnierzy stojących obok na skrzyżowaniu.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


środa, 13 maja 2015, dopacanowa

Polecane wpisy

  • Ukraińskie Morze Martwe

    W Syhocie Marmarowskim pospacerowałam deptakiem, wypiłam kawę mrożoną, odwiedziłam pocztę i pojechałam na granicę. Tam ciśnienie mi się podniosło, kiedy po wyjś

  • Mali pasterze. Afganistan

    Jednego dnia spotkałam nad ranem na rozległej łące bez trawy, trójkę chłopców. W zimowych czapkach, przewiązanej parcianym sznurkiem kurtce i przewieszonej prze

  • W wiosce u talibów. Afganistan

    Po Afganistanie podróżowałam sama. Wprawdzie w Heracie mam przyjaciół, ale towarzyszyli mi oni tylko pierwszego dnia. Kiedy wybierałam się poza miasto, jechałam

Komentarze
2015/05/13 16:58:17

interesujace fotki.
dzielna dziewczyna :)
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/05/13 19:53:18
Zawsze byłam ciekawa jakie prawa ma tam kobieta . Moze napisz cos o tym Agnieszko
-
2015/05/18 10:50:51
Kurcze, na tych fotkach to widać tylko jedno, jaka tam bieda panuje. No i zauważcie jedno zawsze tam, gdzie Stany Zjednoczone prowokują walki zawsze później penetrują wszystko jak już się konflikt wygasa i tak właśnie wyglądają takie tereny po ich obecności. Trzymajmy tak dalej to niedługo i Polska będzie tak wyglądała.
-
2015/05/20 00:40:40
Ojej powiem, że podziwiam CIe , że zdecydwałas się tam pojechać!Ja tam w takie rejony za nic na świecie bym nie pojechała...wole pooglądać zdjęcia poczytać ale samej nie ciagnie mnie w takie rejony. Niby ludzie zyja normalnie wszystko jakoś gra ale tak naprawdę nie wiadomo jak oni to wszystko odbierają, jacy są ...zdjęcia zdjęciami pokazuja tych ludzi ale ja bym im nie zaufała;)
-
2015/05/20 15:43:03
Podziwiam Cię za odwagę, że wybrałaś się w tamte rejony. Człowiek zazwyczaj dbając o własne życie nie naraża się na takie niebezpieczeństwo... zawsze byłem pełen podziwu i szacunku dla ludzi, którzy pomimo wojny starają się żyć normalnie. Pomimo strachu, walczą o własne życie, które mają przecież tylko jedno i nie chcą przeżyć go w ukryciu...
-
2015/05/26 16:26:41
Hej :) Mysle, ze wielka kariera stoi przed Toba otworem :) dlaczego wychodzę z takiego zalozenia? :) No sluchaj, a wlasciwie przeczytaj :) Posiadasz naprawdę ogromny wrecz talent do pisania, gdybym ja tylko umial tak pisac, sam bym zaczal na tym pisaniu zarabiac, to musi być swietna praca, jednak kazdy ma rozne talenty :)
-
2015/06/17 14:08:36
Witam oglądałem ostatnio, w telewizji cały program, o Afganistanie. I widząc jak tam jest teraz to aż żal mi tych ludzi. Oni nawet w większości przypadków nie maja pralek. Prąd im wyłączają, na kilka godzin dziennie, a czasami nawet kilkanaście. W dodatku od czasu do czasu są ostrzeliwani, co już w ogóle nie napawa żadnym optymizmem. My krzyczymy, że u nas jest źle warte jest to zastanowienia.
-
2015/06/22 16:29:12
No właśnie, ja też chciałbym odwiedzić Afganistan, również oglądałem kilka, a może nawet kilkanaście dokumentów na ten temat no i ciekawią mnie zarówno ludzie, zwyczaje jak i sam kraj. Ale ze względu na konflikty zbrojne, wojnę - za bardzo się boję no i przede wszystkim przez to wszystko nie można też wszystkiemu się przyjrzeć.
-
Gość: , *.dynamic.chello.pl
2015/06/25 01:19:25
Będę, jak Bóg pozwoli, w Heracie w przyszłym roku, ale tylko krótki trip. Dalej na wschód, a tym bardziej na południe nie będę się zapuszczał.
-
2015/07/07 19:04:46
Czesc :) Bardzo lubie czytac Twoje teksty, niedawno trafilem na Twojego bloga i od razu przeczytalem wszystkie z nich :) Troszkę taka pustke teraz czuje, dlatego tez mam pytanie, można gdzies jeszcze trafic na teksty Twojego autorstwa? Jakakolwiek forma :) Po prostu swietnie piszesz i chcialbym przeczytac więcej :)
-
2015/07/21 15:08:23
Zupełnie inny świat.
-
2016/08/05 09:59:13
Zdjęcia mnie zauroczyły. Świetne ujęcia.
Darmowe liczniki
Instagram