W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.
Blog > Komentarze do wpisu

Targ w Chichicastenango

Jeszcze było ciemno, kiedy wyruszyłam z Panajachel do Chichicastenango na słynny targ. Padało a pierwszym moim pojazdem była odsłonięta paka ciężarówki... w czasie jazdy czułam się jak Kate w Titanicu ale co za przygoda!

Potem trzy chickenbusy i o ósmej byłam w Chichi. Targ jednak mnie nie zachwycił.. komercja się już wkradła tu pełną gębą.

Nie można było zrobić zdjęcia bez zapłaty. Kwiaciarki kapryśnie odwracały głowy i zasłaniały się gazetami. Zrobiłam kilka zdjęć i ukryłam się w białym kościele, na schodach którego siedziały kolorowe handlarki.

Wrażenie wielkie wywarło na mnie owo wnętrze, pełne dymu i zapachu palonych kwiatów. Te szepty, modły i półmrok. Na zewnątrz gwar targowiska a tu cisza i skupienie.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


niedziela, 03 sierpnia 2014, dopacanowa

Polecane wpisy

  • Świetliki w majańskiej dżunglii

    No i jestem.. w magicznej krainie Majów, w słynnym Tikal. Starożytne miasto jest wielkie. Pół dnia oglądania i zobaczyłam tylko część. Piramidy, ołtarze do skła

  • La Antigua Guatemala

    Antigua, to kolonialne miasto uważane jest za jedno z najpiękniejszych w Ameryce Środkowej. Kiedyś było stolicą Gwatemali, teraz stanowi cel dla większości odwi

  • Zapowiedź przygody..

    Każda kolejna podróż jest dla mnie pierwszą, dziewiczą. Schemat się od nowa powtarza. Wpadam w panikę, że czegoś ważnego zapomnę. Tak samo mam dylemat, w co się

Komentarze
2014/09/05 10:55:20
Ile tu kolorów i serdeczności. Ludzie sprawiają wrażenia życia we wspólnocie pełnej zażyłości i wzajemnej serdeczności. Poza tym wytwarzają wokół siebie taką eteryczną aurę duchowości. To chyba idealne miejsce na wypoczynek- mimo gwaru, rozpływasz się zupełnie :)
-
2015/06/17 19:05:46
Czesc :) Dopiero dzisiaj wpadłem na Twojego bloga, ale od razu przeczytalem kilka ostatnich wpisow, są naprawdę swietne :) Wiesz, w weekend będę mial więcej czasu, więc usiade sobie któregoś popołudnia i przeczytam wszystkie, doslownie wszystkie Twoje wpisy od początku :) Masz talent, pozdrawiam i zycze milego pisania :)
-
2015/07/07 15:56:49
Czesc :) Muszę Ci przyznac, ze te Twoje teksty naprawdę trzymaja wysoki poziom, a bogate slownictwo, ktorym tak często operujesz tylko zdaje się to potwierdzac, muszę CI powiedziec, ze masz naprawdę wielki talent do pisania, a to jest w dzisiejszych czasach wazne :) no i jest to w cenie, pozdrawiam serdecznie w ten chłodny, zimowy dzien ;p
Darmowe liczniki
Instagram