W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.
Blog > Komentarze do wpisu

Roztańczone San Ignacio

Pieszo przeszłam do sąsiedniego kraju, jednego z mniejszych na mapie świata. Witamy w Belize! Pierwsze wrażenie.. pochmurno, leje i jestem jedyną bladą twarzą w wiekowym chickenbusie. No i mam niebieskie oczy, nie czerwone. Zdecydowanie nie latynosko wyglądają mieszkańcy Belize, no i język angielski jest w powszechnym użyciu.

Drugie wrażenie.. kierowca i pasażerowie nie są bandziorami, co chcą mnie ubić za zakrętem, są sympatyczni i ciągle się do mnie uśmiechają. Czuję się nie jak w Ameryce Środkowej, ale w jednym z amerykańskich miasteczek, z przeważającą liczbą czarnoskórych mieszkańców.


Z San Ignacio położonego niedaleko z granicą gwatemalską, pojechałam drogą na wprost w kierunku Belmopan i Belize City. Nie dojechałam jednak, odradzono mi pierwszą wizytę w tym mieście po zapadnięciu zmroku. Wróciłam więc do mijanego po drodze turystycznego miasteczka- San Ignacio.

Trzecie wrażenie.. osz.. ale tu drogo!Walutą obowiązująca w Belize jest też dolar amerykański. Naprzemiennie płaciłam z dolarami belizejskimi.

Dziś latynoski Dzień Mamy.. całe miasto świętuje.. rytmy regeae i czuję się jak na Karaibach!

Idę w tanyyyy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


czwartek, 07 sierpnia 2014, dopacanowa

Polecane wpisy

  • Niebezpieczne Belize City

    Nie mam dobrych wspomnień ze stolicy Belize. Nie dość, że wystraszyli mnie sami mieszkańcy, kiedy musiałam szybko ewakuować się z jednego miejsca, to jeszcze ta

  • Piknik na lotniskowej płycie

    Na Caye Caulker jest malutkie lotnisko. Przylatują tu kilka razy dziennie samolociki z Belize City i pobliskiej wyspy San Pedro. Teren lotniska nie jest ogrodzo

  • La isla bonita

    "La isla bonita"- to dzięki tej piosence Madonny wyspa San Pedro stała się sławna i... licznie odwiedzana przez turystów. Mnie także urzekła, przez cudny kolor

Komentarze
2014/09/28 23:33:29
Nic innego mi nie pozostaje jak tylko pogratulować przepięknych widoków i mozliwości zwiedzania takich miesc. Sam bym się tak z chęcią wybrał jednakże chyba długo jeszcze o tym będę sobie marzyc
-
2015/04/25 18:48:16
Swietne wpisy, naprawdę bardzo udane :) Masz talent, wiesz o tym? Pisz dalej, a może kiedys ktos Cie zauwazy i Twoj blog stanie się naprawdę slawny :) Nalezy Ci się to jak malo komu, po pierwsze za znajomosc tematu, po drugie za otwartosc i szczerosc w tekstach, a po trzecie za ogromnie wielki talent, jaki niezaprzeczalnie posiadasz :)
-
2015/05/19 10:37:37
Witam czytałem ostatnio sporo, na temat tego miejsca. Chętnie bym się wybrał tam z ukochaną osobą i spędził naprawdę fajne i miłe chwile. Widać zresztą, że ludzie są tam sto razy bardziej wyluzowani niż ma to miejsce, w naszym kraju. Szkoda, że u nas nie jest tak jak tam no ale cóż zrobić.
Darmowe liczniki
Instagram