W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.
Blog > Komentarze do wpisu

Leniwie na Caye Caulker

W Belize City z chicenbusa przesiadłam się od razu na dworcu autobusowym do taksówki grubej Murzynki. Zdążyłam jeszcze kupić tamales, mięsko kurczaka z papką z kukurydzy. Zjadłam je dopiero na plaży, kilka godzin później... wszystko biegiem. Kilkanaście minut i już byłam na łódce, ostatniej, jaka płynęła na Caye Caulker, tego dnia. Prom ponad godzinę płynął wśród koralowych wysp, różnych odcieni wody po czym zawitał do kolorowego mini portu.


Na Caye Caulker od razu rzucił mi się w oczy karaibski motyw- nie było samochodów, tylko elektryczne maleksy i mnóstwo kolorowych rowerów. Faceci z dreadami, biały jak mąka piasek, palmy, różnobarwne kolory drewnianych chatek, muzyka regae- już mi się tu podoba!

Z jednej strony turkusowa woda, z drugiej błękitna, ciepło, leniwie...takie widoki miałam z hostelu- nocowałam u przesympatycznej kobitki w Dirty McNasty's, gdzie codziennie o godzinie 19 serwowano beczkę rumu z sokiem.

Wszystkim dopisywały humory ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


piątek, 08 sierpnia 2014, dopacanowa

Polecane wpisy

  • Ukraińskie Morze Martwe

    W Syhocie Marmarowskim pospacerowałam deptakiem, wypiłam kawę mrożoną, odwiedziłam pocztę i pojechałam na granicę. Tam ciśnienie mi się podniosło, kiedy po wyjś

  • Niebezpieczne Belize City

    Nie mam dobrych wspomnień ze stolicy Belize. Nie dość, że wystraszyli mnie sami mieszkańcy, kiedy musiałam szybko ewakuować się z jednego miejsca, to jeszcze ta

  • Piknik na lotniskowej płycie

    Na Caye Caulker jest malutkie lotnisko. Przylatują tu kilka razy dziennie samolociki z Belize City i pobliskiej wyspy San Pedro. Teren lotniska nie jest ogrodzo

Komentarze
2014/08/29 14:42:51
Pozazdrościć całej wyprawy. Fotografie prezentują się piękne a podejrzewam że nastrój i wypoczynek był jeszcze bardziej wspaniały. Coś pięknego :)
-
2014/12/05 23:13:46
urokliwe miejsce, bieda aż piszczy ale szczęście wylew się wszędzie cudnie, chciałbym tam zamieszkać
-
2015/02/25 11:59:58
Witam przedstawiasz nam wręcz cudowne miejsca. Takie leniwe płynięcie po morzu niczym się nie przejmując to jest coś, na co się w życiu czeka. Muszę powiedzieć, że sam kiedyś chciałbym tak pojechać, gdzieś i na chociaż tydzień wyłączyć się zrobić sobie taki reset od codziennych problemów. Naprawdę zazdroszczę i pozdrawiam.
-
2015/03/27 16:05:57
Super chiałbym tam kiedyś pojechać na wakacje.
-
2015/05/30 21:49:31
Witaj :) Z racji wykonywanego przeze mnie zawodu bardzo często mam do czynienia z roznego rodzaju tekstami, czasami są to krotkie teksty reklamowe, innym razem dlugie prace, zazwyczaj sprawdzam ich poprawnosc. No i szczerze muszę Ci przyznac, ze naprawdę sporo :) Masz talent, osobiscie będę zagladal do Ciebie czesciej :)
Darmowe liczniki
Instagram