W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.
Blog > Komentarze do wpisu

Kolorowe groby i cmentarne psy

Po krótkiej wizycie na słynnym targu w Chichicastenano pojechałam tuk tukiem na pobliski cmentarz. Był o wiele ciekawszy, niż skomercjalizowany targ, gdzie za każde zdjęcie miałabym płacić. Kolorowy cmentarz na wzgórzu był otoczony ciszą i zapachami kadzideł.


Gwatemalskie cmentarze, są zupełnie inne od naszych. Kolory grobów zadziwiają. Niektóre są w kształcie domków, mają też liczne zdobienia i malowidła. Na kolorowych ścianach są kolorowe rysunki quezali, kolibrów i ar.

Na cmentarzu w Chichi między grobami przemykały psy, które szukały resztek jedzenia, jakie pozostają po modłach za dusze zmarłych.

Widziałam tam taką ceremonię z daleka. Rodzina najpierw w wielkim skupieniu okadzając grób, modliła się śpiewając. Potem na grób powędrowało jedzenie i picie, atmosfera się poluźniła, był śmiech i głośne rozmowy. Jakby chcieli, aby zmarły towarzyszył im w posiłku.

Kolorowy cmentarz z Chichi.

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

poniedziałek, 04 sierpnia 2014, dopacanowa

Polecane wpisy

  • Najpiękniejsze jezioro świata?

    Jestem nad, podobno, najpiękniejszym jeziorem na świecie- Lago Atitlan. Dojechałam tu z czterema przesiadkami w pięciu chicken busach.. dobrzy ludzie przekazywa

  • La Antigua Guatemala

    Antigua, to kolonialne miasto uważane jest za jedno z najpiękniejszych w Ameryce Środkowej. Kiedyś było stolicą Gwatemali, teraz stanowi cel dla większości odwi

  • Zapowiedź przygody..

    Każda kolejna podróż jest dla mnie pierwszą, dziewiczą. Schemat się od nowa powtarza. Wpadam w panikę, że czegoś ważnego zapomnę. Tak samo mam dylemat, w co się

Komentarze
2014/08/05 22:15:43
może to głupio zabrzmi ale piękny ten cmentarz :)
-
2014/09/24 14:53:55
Wspaniałe zdjęcie!
-
2014/10/04 22:39:13
Świetne zdjęcia aż, chce się tam pojechać. W ogóle cały blog pobudza wyobraźnię. Oby tak dalej. Pozdrawiam.
-
2014/10/04 23:48:26
Kolor przemawia na każdym rogu, zaułku, obszarze. Dziwnie się odnaleźć w tak kontrastowej rzeczywistości, niby cmentarz, ale te kolory tak ocieplają atmosferę.
-
2014/12/06 23:50:13
u nas chyba byłoby to nie do pomyślenia, ale jak dla mnie wygląda bajecznie
-
2015/03/10 08:43:05
Zdjęcia robią wrażenia a kolory fajne chociaż u nas pewnie by to nie przeszło
-
2015/04/03 12:15:39
Wow! Te zdjęcia naprawdę robią wrażenie. Bardziej to wygląda jak jakiś surrealistyczny plac zabaw a nie cmentarz... Zazdroszczę takiej wycieszki
-
2015/06/17 14:12:16
No mi się również ten blog bardzo podoba. Tak przy okazji zastanawiałem się dawniej, jak to jest, że cmentarze i groby, które są tam muszą być akurat takie szare. Nie wiem, dlaczego taka tradycja jest. Może akurat zmarłym lepiej, by się spoczywało, gdyby groby, na cmentarzu były kolorowe.
Darmowe liczniki
Instagram