W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.
Blog > Komentarze do wpisu

La Antigua Guatemala

Antigua, to kolonialne miasto uważane jest za jedno z najpiękniejszych w Ameryce Środkowej. Kiedyś było stolicą Gwatemali, teraz stanowi cel dla większości odwiedzających ten kraj, turystów. Przyciąga klimatycznymi, brukowanymi uliczkami, wiekową zabudową i malowniczym położeniem w towarzystwie trzech wulkanów.

Tak, do Antigua warto przyjechać. To zupełnie inna, niż oddalona o dwie godziny drogi, Guatemala City- aktualna stolica kraju. Jest tu cicho i spokojnie, nie ma korków i tego wielkomiejskiego zgiełku.

Wielu turystów pierwsze kroki po przylocie do Gwatemali kieruje od razu do Antigua. Z lotniska odjeżdżają busy bezpośrednie (10 usd).

Kiedy wjeżdżałam kamienistymi uliczkami do dawnej stolicy, miałam wrażenie, że jestem... na Kubie, w Trinidadzie. Podobne domy, ulice ... Antigua od razu skradła moje serce. Pierwszy spacer tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że to piękne miejsce. Przerażały jednak ruiny kościołów, które przypominały, że region ten nawiedzały w przeszłości liczne trzęsienia ziemi.

 

Barwne stroje mieszkańców, gra świateł na owocowym targu, barwne fasady kolonialnych budynków, kolorowe gwatemalskie autobusy i obsypane kwiatami drzewa- tematów do zdjęć nie brakowało.

Następne dni przeznaczyłam na odpoczynek po długim locie z Europy. Szwędałam się po mieście, spacerowałam po okolicach i byłam częstym gościem na tutejszym dworcu autobusowym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


niedziela, 08 czerwca 2014, dopacanowa

Polecane wpisy

  • Świetliki w majańskiej dżunglii

    No i jestem.. w magicznej krainie Majów, w słynnym Tikal. Starożytne miasto jest wielkie. Pół dnia oglądania i zobaczyłam tylko część. Piramidy, ołtarze do skła

  • Kolorowe groby i cmentarne psy

    Po krótkiej wizycie na słynnym targu w Chichicastenano pojechałam tuk tukiem na pobliski cmentarz. Był o wiele ciekawszy, niż skomercjalizowany targ, gdzie za k

  • Targ w Chichicastenango

    Jeszcze było ciemno, kiedy wyruszyłam z Panajachel do Chichicastenango na słynny targ. Padało a pierwszym moim pojazdem była odsłonięta paka ciężarówki... w cza

Komentarze
2014/06/10 09:49:07
Wspaniałe są takie miejsca - nie zupełnie w samym centrum, nie tak zatłoczone i jakoś mocniej prawdziwe.
-
2014/06/13 17:18:35
Ta góra robi wrażenie. Przepiękna okolica historycznie nienaruszona. Zastanawia mnie fakt, jak tam jest z dostępem do technologii.
-
2014/06/18 11:56:14
Nie ma to jak krajobraz bez technologicznego postępu i widocznego smogu nad miastami.
-
2014/07/10 01:31:49
Mam nadzieję, że uda mi się to zobaczyć na własne oczy - pięknie i tak naturalnie..
-
2014/07/20 09:20:03
Pięknie położone miejsce. Tematów na zdjęcia nie brakuje, ... i jakie kolory.
-
2014/07/23 21:16:34
Coś pięknego! Chciałabym tam kiedyś pojechać.:-)
-
2014/08/01 15:45:01
piękne miejsce ;)
Darmowe liczniki
Instagram