W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.
Blog > Komentarze do wpisu

Najmniejszy ssak z rodziny naczelnych

Na wyspie Bohol żyją małe małpki, wyraki, które mi od razu skojarzyły się z Yodą z filmu "Gwiezdne wojny" oraz innym filmowym bohaterem, gremlinem. Tarasiery żyjące właśnie w okolicach rzeki Loboc i w Indonezji, uważane są za najmniejsze z naczelnych. Małe jak dłoń, sympatyczne małpeczki większość dnia przesypiają uczepione gałęzi i konarów.


Prowadzą nocny tryb życia polując na drobne gryzonie i owady. Ich oko jest większe od mózgu, potrafią obrócić głową o 180 stopni i nie mają węchu.

W prawie każdym oglądającym je turyście wyzwalają podobne odczucia i chęć przytulenia maleństwa. Nie miałam serca ich płoszyć dźwiękiem aparatu, stąd mało zdjęć.

Małpeczki widziałam w Tarasier Conservation Area w Loboc.

Sympatyczne wyraki są gatunkiem zagrożonym. Okres lęgowy trwa tylko od listopada do grudnia i samica może urodzić jedno małe.

 

 

 

 

 


wtorek, 04 marca 2014, dopacanowa

Polecane wpisy

  • Na promie z Cebu

    Dwa razy płynęłam filipińskim promem między wyspami Cebu i Bohol. Za pierwszym razem ciemną nocą, drugim, za dnia. Szczerze powiedziawszy, wcale nie dziwie się,

  • Górale z północnego Luzon

    Mieszkają w drewnianych chatkach na skraju drogi. Uprawiają ryż i doglądają swoich małych gospodarstw. Często żyją bez dostępu bieżącej wody czy prądu. Zmagają

  • W górskiej szkole w Uhaj

    Szukając dobrych kadrów na zdjęcia trafiłam do górskiej szkoły w Uhaj, niedaleko Hapao. Najpierw usłyszałam gwar i śmiechy dzieci, potem zobaczyłam zabudowania

Komentarze
2014/03/04 08:27:29
Przesympatyczne małpki i takie małe. Faktycznie skojarzenia u mnie identyczne.
-
2014/04/30 11:24:30
Całkiem sympatyczne zwierzątko.
-
2014/05/05 11:12:44
Bardzo sympatyczne i słodkie zwierzątka. Pozdrawiam
-
2014/05/27 13:14:48
Ależ urocze te zwierzaczki!!!
-
2014/05/29 14:49:48
Sam chętnie bym je przytulił, chociaż ten na gałązce wydaje się mieć trochę wystraszone oczka ;)
-
2014/12/20 19:06:30
Bardzo sympatyczne stworzonka. Sam chciałbym kiedyś zacząć odwiedzać tak cudowne miejsca, do których Ty dotarłaś. Pewnie kiedyś się ziści.
Darmowe liczniki
Instagram