W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.
Blog > Komentarze do wpisu

Wiszące trumny w Sagadzie

Kiedyś mieszkańcy okolic Sagady wierzyli, że zmarli muszą mieć blisko do nieba. Nie grzebali ich więc w ziemi a wieszali na skałach. Wyjątkiem były zwłoki morderców, których chowali jak najgłębiej, najlepiej w jaskini, skąd ich duchy nie mogły już szkodzić. Teraz chowają zmarłych w grobowcach na cmentarzu. Właśnie widzące trumny są jedną z atrakcji turystycznych Sagady.


Można też pochodzić po licznych jaskiniach, krasowych wapiennych górkach i spłynąć górską rzeką. Miasteczko bardzo przyjemne, pięknie położone.

Wiszące trumny, czyli hanging coffins widziałam w kilku miejscach. Do Doliny Echa za kościołem i współczesnym cmentarzem niestety nie udało mi się dojść. Te, które widziałam wydają się być i stare i nowe. Wiele z nich znajduje się już w stanie rozkładu, w związku z tym dostrzec można wystające z nich kości czy czaszki.

Często przy trumnie zawieszone jest krzesło, które stało w domu zmarłego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


sobota, 15 lutego 2014, dopacanowa

Polecane wpisy

  • Motyle z Boholu

    Jednym z punktów wizyty na wyspie Bohol było odwiedzenie farmy motyli, gdzie według przewodników miałam znaleźć największe okazy tych piękności. Niestety, szumn

  • Najmniejszy ssak z rodziny naczelnych

    Na wyspie Bohol żyją małe małpki, wyraki, które mi od razu skojarzyły się z Yodą z filmu "Gwiezdne wojny" oraz innym filmowym bohaterem, gremlinem. Tarasiery ży

  • Czekoladowe pagórki na Boholu

    Bardzo chciałam zobaczyć na własne oczy główną atrakcję wyspy Bohol- Czekoladowe Wzgórza. Znajdują się one w środku wyspy, ale dojazd jest dość łatwy. No może n

Komentarze
2014/02/27 10:21:39
Trochę to przerażające.
-
2015/05/12 23:54:32
Brrrr, coś okropnego. Ja rozumiem wiele różnych tardycji, wierzeń i tak dalej, ale takie strasznie makabryczne zawsze we mnie wywołują jakieś negatywne emocje. W ogóle dlatego nie za bardzo lubię podóżować, bo zawsze istnieje niebezpieczeństwo, że napotkam na jakieś obyczaje, które będa mnie za bardzo odstraszały. O.
Darmowe liczniki
Instagram