W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.
Blog > Komentarze do wpisu

Ryżowe tarasy w Banaue

Tarasy ryżowe w Banaue, to kolejne miejsce z listy światowego dziedzictwa UNESCO, które odwiedziłam. Leżą na północy wyspy Luzon, ponad siedem godzin jazdy autobusem od stolicy kraju.

Do Banaue dojechałam nad ranem, nieźle zmęczona nocnym przejazdem zdezelowanym autobusem po górskich drogach. Mała mieścina, pięknie położona w górach. Stąd zrobiłam sobie bazę wypadową do pobliskich atrakcji. Na początku było zimno, mokro i szaro. Dopiero w ciągu dnia pojawiło się piękne niebo i słońce. Chyba na zamówienie.


Tarasy ryżowe są tu od blisko dwóch tysięcy lat. Uprawiane są wyłącznie ręcznie, bez użycia specjalistycznego sprzętu. Zasilane są wodami z  lasów deszczowych.

Najładniejsze jednak tarasy w tej okolicy udało mi się złapać w kadr w okolicy Sagady, Hapao i Bontoc.

Drogi, po których tam jeździłam, to temat na osobny wpis...

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


niedziela, 16 lutego 2014, dopacanowa

Polecane wpisy

  • Motyle z Boholu

    Jednym z punktów wizyty na wyspie Bohol było odwiedzenie farmy motyli, gdzie według przewodników miałam znaleźć największe okazy tych piękności. Niestety, szumn

  • Najmniejszy ssak z rodziny naczelnych

    Na wyspie Bohol żyją małe małpki, wyraki, które mi od razu skojarzyły się z Yodą z filmu "Gwiezdne wojny" oraz innym filmowym bohaterem, gremlinem. Tarasiery ży

  • Czekoladowe pagórki na Boholu

    Bardzo chciałam zobaczyć na własne oczy główną atrakcję wyspy Bohol- Czekoladowe Wzgórza. Znajdują się one w środku wyspy, ale dojazd jest dość łatwy. No może n

Komentarze
2015/01/31 22:32:26
Na początku zobaczyłem samo zdjęcie i zastanawiałem się co to może być :) Myślałem, że to takie schody, a potem zauważyłem perspektywę, że z tyłu są domy :) Więc te "schody" muszą być czymś sporym. A to plantacja ryżu :) Widok piękny, wręcz magiczny - choć trzeba pamiętać, że okupiony ogromną pracą uprawiających ryż ludzi.
Darmowe liczniki
Instagram