W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.
Blog > Komentarze do wpisu

Samochody z Matanzas

Miasteczko często pomijane w drodze z Varadero do Havany, jednak warte zatrzymania się i powłóczenia się po starych urokliwych uliczkach oraz wspaniałych jaskiniach w pobliżu. Polecam szczególnie wnętrze mocno zniszczonego kościółka, niedaleko głównego placu w Matanzas i muzeum leków.

Mi szczególnie utkwił w pamięci stary, drewniany dom przy głównej ulicy. Obserwowałam go przez kilka lat i ostatnio w miejscu gdzie stał są tylko sterty połamanych desek... szkoda.

 

W Matanzas kilka godzin spędziłam na obserwowaniu przejeżdżających przez most wiekowych aut, same piękne okazy mi się trafiały. Matanzas jest znane jako miasto mostów, których znajduje się tu 21.

Jadąc dalej drogą w stronę Havany przejeżdża się przez Puente de Bacunayagua, stalowy most zawieszony między głębokimi zboczami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


wtorek, 17 września 2013, dopacanowa

Polecane wpisy

  • Dzięcięcy boks na Kubie

    ' Kubańscy bokserzy są znani na całym świecie. Od 1972 roku zdobyli 32 złote medale olimpijskie. Najwięcej ze wszystkich krajów na świecie. Zaplecze do treningó

  • Migawki z Havany

    Uwielbiam fotografować hawańskie uliczki, nigdy ich nie mam dość. Tym razem zapraszam na drugą część spaceru po starówce. Wiem, że to egoistyczne podejście, ale

  • Spacer San Lazaro

    Co ma w sobie ta wyspa, że przyciąga mnie do siebie. Już po raz dziesiąty poleciałam do ciepła, słońca i salsy. Mateczka Havana nie była tak gorąca, Varadero ta

Darmowe liczniki
Instagram