W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.
Blog > Komentarze do wpisu

Turystyczna Isla Margarita

Kto z nas nie czytał w dzieciństwie podróżniczych książek o krwiożerczych piraniach i odciętych od świata indiańskich wioskach gdzieś nad Orinoco? Najpiękniejsze motyle wg moich książek i albumów, żyją w dżungli nad Orinoco. Tylko je łapać okiem aparatu... Z nabitą wyobrażeniami głową poleciałam do Wenezueli. 


Kilka dni na Isla Margarita przyćmiło moje podróżnicze zapędy. Sympatyczna, typowo turystyczna wyspa, którą objechałam w jeden dzień nie zachwyciła. 

Stolica wyspy maleńkie La Asuncion to kolorowe domy, wąskie uliczki i powolny tryb życia. Dynamicznie rozwijające się najbardziej turystyczne miasto wyspy Porlamar. To raj zakupowy bez cła i mnóstwo pereł, z których jest znana Margarita.

Rzadziej odwiedzana część wyspy to półwysep Macanao i Laguna La Restinga z kanałami porośniętymi mangrowcami i licznym ptakami.

Wyspa za to jest dogodnym punktem wypadowym na stały ląd- czy to promem, czy małym samolotem można się z niej wyrwać i poszukać obrazów znanych z filmów NG.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

czwartek, 29 sierpnia 2013, dopacanowa

Polecane wpisy

Darmowe liczniki
Instagram