W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.
Blog > Komentarze do wpisu

Jedna z najpiękniejszych plaż

Na Zakintos, jest uznawana za jedną z najpiękniejszych plaż świata, Plaża Wraku. Faktycznie cudowny kolor wody, oślepiająca biel piasku i tajemniczy wrak, klasyfikują ją zasłużenie do wszystkich zachwytów. Osobiście przeszkadzały mi tylko tłumy turystów i brak ciszy na kontemplacje piękna tego zakątka.

Plażę Wraku można zobaczyć albo z wody, albo z góry. Nie ma do niej dojazdu od strony lądu z powodu wysokich urwisk znajdujących się dookoła.

Rejsy do zatoki wraku organizowane są niemal z każdego zakątka wyspy. Klasyczny rejs obejmuje półgodzinną wizytę na zatłoczonej plaży i dodatkowe dwa zejścia na inne urokliwe plaże w pobliżu.

Natomiast punkt widokowy na zatokę z wrakiem znajduje się w północno zachodniej części wyspy. Prowadzi do niego droga z Volimes, lub jadąc od południa z Anafonitria. Nie dojeżdżają tu jednak wycieczki zorganizowane, gdyż biura uznały to miejsce za wyjątkowo niebezpieczne dla masowej turystyki. Żeby zobaczyć słynną Plażę Wraku z góry, trzeba wynająć auto.

Na śnieżnobiałym drobno kamienistym piasku leży zardzewiały wrak. Teoretycznie zabronione jest wchodzenie do środka, ale mało kto tego zakazu przestrzega. Każdy chce mieć pamiątkową fotkę z wrakiem w  tle.

Według legendy statek ten należał do przemytników papierosów, którzy w czasie jednego z rejsów w 1983 roku zostali zauważeni przez straż przybrzeżną i uciekając przed pościgiem wpadli na pobliską mieliznę. Wiele osób uważa jednak, że wrak znalazł się tu celowo, aby przyciągnąć większą ilość turystów.

Czy celowo, czy nie, pięknie wkomponował się w krajobraz i faktycznie przyciąga mnóstwo turystów.

Magnesem jest też kolor wody. Niezliczone odcienie niebieskiego i turkusowego. Dokładając do tego dużą czystość i ciepłotę, mamy wspaniałą zachętę do odwiedzenia Navagio Beach na Zakintos.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

niedziela, 18 sierpnia 2013, dopacanowa

Polecane wpisy

  • Na twardej ławeczce w Macu

    Istambuł, Ateny. Z pięciogodzinnym opóźnieniem doleciałam do Istambułu na lotnisko SAW, czyli to w części azjatyckiej miasta, z długim dojazdem. Musiałam zmieni

  • Santorini przed sezonem. Grecja

    Na maleńką wyspę, słynną wśród turystów, poleciałam wczesną wiosną, przed sezonem. Było cicho, spokojnie, pusto i ... zimno. Santorini będzie mi się kojarzyła z

  • Zakintoskie plaże

    Przytkałam się troszkę. Pewnie dlatego, że wypad na tę klimatyczną wyspę bardzo mnie rozluźnił. Lenistwo w czystej postaci udzieliło się na dobre. Całonocne sza

Darmowe liczniki
Instagram