W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.
Blog > Komentarze do wpisu

Procesja z Jezusem

W Peru, kraju bardzo katolickim, celebruje się wszelkie święta kościelne. To dobra okazja do spotkań z rodziną, zabawy i uczty. W Limie byłam świadkiem dwóch procesji z obrazem Jezusa. Pierwszą spotkałam w dzień, na przedmieściach. Drugą wieczorem na głównym placu starej Limy.


Obraz przystrojony kolorowymi kwiatami nieśli na platformie mężczyźni ubrani w bordowe peleryny. Przed nimi szły kobiety w bieli, z koronkowymi chustami na  głowach i dymiącymi kadzidłami w rękach. Za obrazem szła orkiestra i mieszkańcy już odwiedzonych domostw.

Procesja zatrzymywała się przy każdym domu, gdzie czekał na nią ołtarzyk z kwiatów, balonów i różnobarwnych wstążek. Tłum śpiewał przy tym religijne pieśni.

Podobną procesję spotkałam przed katedrą na starym mieście. Tu był też ksiądz i ministranci. Zebrani pomodlili się i poszli dalej zabytkowymi uliczkami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 


 

środa, 01 maja 2013, dopacanowa

Polecane wpisy

Darmowe liczniki
Instagram