W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Pacanowie. A co przeżył i co widział, blog ten wszystko Wam opowie.
Blog > Komentarze do wpisu

Smakołyki na patyku
Dzielnica muzułmańska w Xian, to bardzo klimatyczne miejsce. Zaczyna się za Wieżą Dzwonu i Bębna. Można tu zrobić zakupy pamiątek, zjeść ośmiorniczkę na patyku upieczona nad ogniem, wypić kompot z chińskich gruszek z aromatycznymi przyprawami czy spróbować innych chińsko-arabskich przysmaków.
Wszystko to jest przygotowywane na oczach turystów, gorące i świeże, powstające w kłębach pary i płomieniach buchającego wysoko ognia.

 

Za chwilę będą smaczne placuszki z mięsem.

 

Gotują się właśnie pierożki z mięsem.

 

Kompot z chińskich gruszek  i suszonych owoców, mocno aromatyczny za 5 juanów kubek (ok. 2,50 zł).

 

Można wybrać dodatki do omleta.


 
Na zdjęciu kosze z przepysznymi orzechami włoskimi, prażonymi i solonymi. Cena 20 juanów za kilo (ok. 10 zł). Orzechy są już nadkruszone w specjalnej prasie, tylko obierać i jeść na gorąco.

Zapachy kręcą w nosie, kuszą swoją odmiennością, aż chce się wszystkiego spróbować.
Są też różne rodzaje surowego mięsa, podrobów i...

 


 

... jaja tysiącletnie ;)

 


Na straganach można kupić wszystko. Od herbaty do pamiątek i słodyczy. Przed zbliżającym się Chińskim Nowym Rokiem trzeba zaopatrzyć się w ozdoby noworoczne, ręcznie wykonane.


środa, 30 stycznia 2013, dopacanowa

Polecane wpisy

Darmowe liczniki
Instagram